زیست فناوری کشاورزی

مرکز جامع اطلاع رسانی

پرتوتاپ رایان

 

نام شرکت دانش بنیان: پرتوتاپ رایان

حوزه فعالیت: کشاورزی هوشمند

محصولات: ایستگاه (نود) کشاورزی رهبان و ایستگاه (نود) هواشناسی نشان

شماره تماس: ۸۸۹۳۰۷۲۷-۰۲۱

آدرس: تهران – خیابان ولیعصر – بالاتر از چهارراه طالقانی – کوچه ولدی – برج شمالی مجتمع اداری ولیعصر – طبقه ششم – واحد ۳۵ و  تهران – خیابان ولیعصر – بالاتر از چهارراه طالقانی – کوچه ولدی – برج شمالی مجتمع اداری ولیعصر – طبقه پنجم – واحد ۳۰

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت داریدr

وبسایت: http://www.partotaprayan.ir/

 

شرکت پرتوتاپ رایان (سهامی خاص)، از سال ۸۲ با هدف توسعه صنعت IT و ایجاد زیر ساخت فنی جهت توسعه پایدار ، فعالیت خود را آغاز و اقدامات گسترده ای در زمینه فرهنگ سازی ، مشاوره و ارائه راه حلهای نوین در سطح عمومی جامعه ، برنامه ریزی و اجرا نمود.

فعالیت شرکت با مونتاژ ، فروش و ارائه خدمات پس از فروش رایانه های همراه برای اولین بار در ایران با برند MAXXONET ، با انگیزه همگانی نمودن رایانه های ارزان قیمت همراه ، آغاز گردید . با توجه به شناخت دقیق از بازار ایران ، پس از ۲ سال توانست با بیش از ۴۰ نماینده در سراسر کشور، سهم قابل توجهی از این بازار نوپا را کسب نماید.

از سال ۸۷ شرکت موفق به همکاری با ASUS, LENOVO, LG, HP گردید و ماهیت شرکت از تولیدی، به تولیدی – بازرگانی تغییر یافت و مسئولیت فروش سازمانی و دولتی کامپیوتر های قابل حمل (لپ تاپ ، تبلت) و کامپیوتر های مجتمع ALL IN ONE و Thin Client و Zero Client از طرف کمپانی های بزرگ، به این شرکت واگذار گردید.

با کسب سرمایه عظیم معنوی که همانا با اعتماد مخاطبین و تجربه عظیم به دست آمده در سنوات گذشته به ارمغان آمده است ، اکنون شرکت بر تولید راهکارهای نوین فناوری اطلاعات در حوزه های مجازی سازی، اینترنت اشیاء(IOT) و هوش مصنوعی ، با ارائه سامانه های نرم افزاری منحصر به فرد بومی، سخت افزارها و میان افزارها، متمرکز گردیده است.

صنایع متنوع و سازمانهای دولتی و غیر دولتی پیشرو ، امروز از کالا، خدمات و مشاوره پرتو تاپ رایان بهره می برند و با همفکری و همراهی، در مسیری بسیار روشن و پیشتازانه ، خط و مشی تحقق آمال بلند خویش را عملیاتی می سازند.

ارائه اولین ها و بهترین ها را در کارنامه خود ثبت کرده ایم و پس از گذشت قریب به دو دهه در آن مهارت یافته ایم . به گذشته خود مفتخریم ولی آن را کامل نمی دانیم و بر اهداف طولانی مدت خود بسیار امید واریم . معتقدیم آنچه در آینده خواهیم ساخت ، از نظر بالندگی و غرور با گذشته ما قابل قیاس نخواهد بود!

ایستگاه های کاری(نود ها) کشاورزی برپایه ی اینترنت اشیاء (IOT)

تمامی نود های سامانه ی رهبان که در شرکت پرتوتاپ رایان تولید و توسعه داده می شوند ، دارای استاندارد های فیزیکی و ارتباطی جهان و ایران می باشند. گروه تخصصی پرتوتاپ رایان در حوزه های مختلف  زنجیره ی تولید ،نظیر کشاورزی، دامپروری و آبزی پروری ،به طراحی و توسعه ایستگاه های کاری هوشمند پرداخته است.

دو گروه از نود های توسعه داده شده در حوزه ی کشاورزی به ترتیب ایستگاه کشاورزی رهبان و ایستگاه هواشناسی نشان می باشد. که در ذیل به شرح آنها می پردازیم:

 1- ایستگاه کشاورزی رهبان با سنجش پارامتر های مثل رطوبت و دمای هوا و خاک، شدت تابش خورشید و سایر پارامتر های استاندارد شده، به مانیتورینگ و جمع آوری اطلاعات در سطح مزرعه می پردازد. فواصل نصب نود ها در مزرعه از یک پروتکل استاندارد پیروی می کند، که منجر به پوشش تمامی سطح زیر کشت می شود. به طور میانگین در هر دو هکتار یک ایستگاه کشاورزی رهبان نصب می شود که با توجه به شرایط اقلیمی، محصول و پارامتر هایی که پایش می شود این عدد تغییر می کند.

 2- ایستگاه هواشناسی نشان پارامتر هایی نظیر دما، رطوبت، شدت و جهت وزش باد را اندازه گیری می کند ،که این سنجش یک کانال ورودی اطلاعات به سمت پلتفرم ایجاد میکند. در این قسمت اطلاعات هواشناسی با پارامتر های جمع آوری شده از ایستگاه های کاری ادغام شده و به نظارت بر شرایط مزرعه دقت بیشتری می بخشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار ویژه

اخبار

این پایگاه اطلاع رسانی به کارگروه کشاورزی ستاد توسعه زیست فناوری تعلق دارد.