زیست فناوری کشاورزی

مرکز جامع اطلاع رسانی

زیست فناور پیشتاز واریان

 

 

نام شرکت دانش بنیان: زیست فناور پیشتاز واریان

حوزه فعالیت: کود زیستی

محصولات: مایکوروت (کود زیستی با منشأ قارچهای مایکوریزا)، مایکوروت گلدانی، مایکوروت زراعی و مایکوروت زراعی مایع 

مدیرعامل: دکتر فرهاد رجالی

شماره تماس: ۳۶۲۰۳۵۳۴-۰۲۶، ۰۹۰۲۳۲۶۳۸۷۲ و ۰۹۱۲۷۱۲۲۵۶۶

آدرس:  استان البرز ، کرج، جاده مشکین دشت، بلوار امام خمینی، مرکز رشد موسسه تحقیقات خاک و آب کشور

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

وبسایت: http://bio-zpv.com/

 

شرکت دانش بنیان زیست فناور پیشتاز واریان (سهامی خاص) در سال ١٣٩۲ با هدف تولید نهاده های زیستی مناسب برای استفاده در بخش تولیدات گیاهی کشور آغاز به فعالیت نمود. این شرکت با بهره گیری از دانش فنی متخصصین و پژوهش های علمی و عملی انجام شده در مقیاس آزمایشگاهی تا مزرعه ای اولین محصول زیستی خود را با نام تجاری مایکوروت که حاوی گونه های مختلف قارچهای میکوریزی است به کشاورزان و باغداران کشور معرفی نمود.قارچهای میکوریزی هم اکنون دربخش کشاورزی ، محیط زیست و فضای سبز شهری کشورهای توسعه یافته از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده واز طریق افزایش سطح جذب ریشه و کمک به هر چه بیشتر شدن جذب عناصر معدنی و آب ، علاوه بر افزایش رشد و عملکرد گیاه میزبان ، مقاومت آن را در برابر شرایط نامساعد محیطی و به هنگام وقوع تنش های زنده و غیر زنده نیز افزایش می دهند.
 
مایکوروت تولیدی این شرکت مناسب برای استفاده در باغات ، نهالستانها ، خزانه ها ،کشت گل ها و گیاهان زینتی و همچنین گیاهان زراعی است . کارایی این محصول از طريق انجام آزمونهای تحقیقاتی و مشاهده ای در نقاط مختلف کشور به اثبات رسیده و در هر دوره تولید نیز کیفیت آن توسط واحد تحقیق و توسعه شرکت مورد بررسی و تایید قرار میگیرد.
 
شرکت زیست فناور پیشتاز واریان در تاریخ ٩٣/١۲/١۶ موفق شد تا تاییدیه معاونت علمی و فناوری ریاست محترم جمهوری به عنوان یک شرکت دانش بنیان نوپا و فعال در عرصه تولید نهاده های زیستی در کشور را دریافت نماید. کادرعلمی و اجرايی این شرکت مجموعه ای از نيروهای متخصص و کارآمد فارغ التحصیل در مقاطع فوق دکترا ، دکترا و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر داخلی می باشند که در تلاشند با معرفی و ترویج استفاده از انواع نهاده های زیستی موثر در کشور، قدمی ولو اندک در پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی بردارند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار ویژه

اخبار

این پایگاه اطلاع رسانی به کارگروه کشاورزی ستاد توسعه زیست فناوری تعلق دارد.