زیست فناوری کشاورزی

مرکز جامع اطلاع رسانی

صنایع زیست فناوری کارا کیبکو

 

نام شرکت دانش بنیان: صنایع زیست فناوری کارا کیبکو

حوزه فعالیت: کود زیستی، زیست مهارگر، مکمل خوراک دام، طیور و آبزیان

محصولات: کودهای زیستی (نیتروکارا، فسفو نیتروکارا، نیتروکارا طلایی و کپسوکارازیست مهارگرها، مکمل خوراک آبزیان (آکوانیتروکارا، آکوامیکروکارا، آکواآیروکارا و آکوافسفوکارا)

شماره تماس: 02144787371 و 09125453524

آدرس: تهران، ظفر، خیابان کازرون شمالی، خیابان چهاردهم، پلاک9، طبقه اول

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید;این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

وبسایت: https://www.kibco.ir/

 

شرکت صنایع زیست فناوری کارا-کیبکو (سهامی خاص) باهدف تولید فرآورده­های بیوتکنولوژی ، به عنوان حاصلخیزکننده های طبیعی خاک و سموم بیولوژیک، درسال۱۳۸۴ تاسیس شد. سهامداران شرکت متشکل از گروه بخش خصوصی و گروه شرکت گسترش صنعت علوم زیستی (وابسته به سازمان گسترش و نوسازی صنایع) میباشد.

اهداف پروژه تولید کودهای بیولوژیک:

  • احداث بخش تولید کننده کودهای بیولوژیک
  • تولید و پخش محصولات بیولوژیک در داخل و خارج از کشور
  • بهبود استانداردها برای محصولات بیولوژیک و کنترل کیفی
  • توسعه تکنولوژی­ تولید و ارتقا کمی و کیفی تولیدات
  • انتقال تکنولوژی به متقاضیان تولید صنعتی فرآورده­های بیوتکنولوژی

در این شرکت، دانش فنی فناوری تولید، مربوط به محققین شرکت و دستگاههای بکار گرفته شده مطابق با آخرین تکنولوژی های روز دنیا است. با توجه به تحریمهای شدید علیه ایران در زمینهت جهیزات تولید فرآوردههای بیولوژیک،  مراحل طراحی و ساخت بیورآکتورها کاملا در داخل کشور و بدون استفاده از هرگونه اعتبارات ارزی و وابستگی به خارج از کشور توسط محققین و متخصصین داخلی اجرا شده است. به طوری که در این مسیر به دانش فنی طراحی و ساخت بیورآکتورهایی تا ظرفیت ۱۵۰۰ لیتر با سیستم کنترل  PLC شده ایم. درحال حاضر ۹ بیورآکتور با حجمهای ۴۰ تا ۱۵۰۰ لیتر به صورت تمام اتوماتیک در خط تولید این شرکت در حال کار می باشد. همچنین ما با تکیه برتوانایی ­های متخصصین و کارشناسان خود در عرصه بیوتکنولوژی صنعتی، محصولاتی با کیفیتی برتر از استاندارهای جهانی و بهتر و ارزانتر از محصولات موجود در بازارهای بین المللی، درجهت ارتقاء سلامت مردم و حفاظت از منافع آنها،  گسترش تولید محصولات ارگانیک و حفظ محیط زیست ارائه می­ دهیم.

این تکنولوژی پس از سالها تحقیق با اختراع تکنولوژی تولید کود بیولوژیک از منبع باکتری ازتوباکتر کروکوکوم ایرانی آغاز شد. ثبت این تکنولوژی به عنوان اختراع به شماره ۲۹۲۴۳ مورخ 30/8/1382 در اداره ثبت شرکت­ها و مالکیت صنعتی جمهوری اسلامی ایران انجام شد.

این کارخانه در ۱۳۸۸ توسط وزیر صنایع و معادن جمهوری اسلامی ایران، و جمعی از مسئولین کشور به طور رسمی افتتاح گردید.

به طور کلی این شرکت جهت تعدیل مضرات زیست محیطی و اقتصادی کاربرد کودها و سموم شیمیایی اقدام به تدوین تکنولوژی جدیدی جهت تولید کودها و سموم بیولوژیک از منبع باکتری­ها و قارچ­های جدا شده از طبیعت به عنوان جانشینی برای کودها و سموم شیمیایی کرد. محصولات تولید شده دارای بالاترین کیفیت نسبت به استانداردهای جهانی و همچنین سایر محصولات موجود در بازارهای جهانی می­باشد. این محصول از طریق بهبود کیفیت خاک و رعایت بهداشت مواد غذایی و ایمنی محیط زیست و همچنین کاهش مصرف کودها و سموم شیمیایی حداقل تا ۵۰% می­گردد. از آنجایی که محصولات تولیدی این شرکت می­تواند جایگزین چند کالای استرانژیک (کود شیمیایی نیتروژنه و فسفانه و تعدادی از سموم شیمیایی) گردد، علی القاعده مشتری عمده و اساسی کود و سموم بیولوژیک وزارت کشاورزی و کشاورزان کشورها می­باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار ویژه

اخبار

این پایگاه اطلاع رسانی به کارگروه کشاورزی ستاد توسعه زیست فناوری تعلق دارد.