زیست فناوری کشاورزی

مرکز جامع اطلاع رسانی

محصولات ارگانیک فله ای قابل اعتماد نیستند

دکتر ایرج حریرچی معون کل وزارت بهداشت در گفتگو با خبرنگاران گفت: محصولات ارگانیک که به صورت باز و بدون بسته بندی و تاییدیه وزارت بهداشت به فروش می رسند، از سلامت کافی برخوردار نبوده و بهتر است که مردم از مصرف آنها خودداری کنند.

دکتر ایرج حریرچی در خصوص مصرف محصولات ارگانیک اظهار کرد: در مصرف محصولات ارگانیک  نباید زیاده روی شود و باید با این مساله برخورد علمی صورت گیرد.

دکتر حریرچی گفت: محصولات ارگانیک که به صورت باز و بدون بسته بندی و تاییدیه وزارت بهداشت به فروش می رسند، از سلامت کافی برخوردار نبوده و بهتراست که مردم از مصرف آنها خودداری کنند.

وی همچنین با اشاره به اینکه متاسفانه در زمینه تولید و تبلیغ محصولات ارگانیک به صورت باز، غیر استاندارد و بدون تایید وزارت بهداشت، تخلفاتی مشاهده می شود، افزود: مردم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات  ارگانیک به مراجع معتبر علمی مراجعه کنند و به تبلیغات شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی اعتماد نکنند.

معاون وزارت بهداشت در خصوص مکمل های حوزه سلامت گفت: مکمل ها دارو تلقی نمی شوند و به صورت آزاد به فروش می رسند، البته در مقاطعی برای واردات آن ارز دولتی اختصاص پیدا می کرد، اما در حال حاضر، واردات مکمل ها به طور قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.

وی همچنین با بیان این که باید توجه کرد که عمده مکمل هایی که در بازار در کشور وجود دارد، قاچاق بوده و تعداد محدودی از آنها در کشور مجوز فروش و عرضه دارند، افزود: این مکمل ها از طریق قاچاق، شبکه های ماهواره ای و اماکن ورزشی به فروش رسیده و به دست مصرف کننده می رسند.

پایگاه اطلاع رسانی بیوتکنولوژی ایران

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار ویژه

اخبار

این پایگاه اطلاع رسانی به کارگروه کشاورزی ستاد توسعه زیست فناوری تعلق دارد.