زیست فناوری کشاورزی

مرکز جامع اطلاع رسانی

انجام پروژه تحقیقاتی افزایش گل‌دهی، میوه‌دهی و بلوغ انبه

در یک پروژه تحقیقاتی مشترک میان دانشگاه فلوریدا در آمریکا، مرکز تحقیقات و صنایع داروین در استرالیا و دانشگاه اراک، روش‌های مختلف هرس برای بهبود گل‌دهی و میوه‌دهی انبه ارائه شد.

براساس اعلام روابط عمومی دانشگاه اراک، دکتر علی خدیوی عضو هیات علمی گروه علوم و مهندسی باغبانی دانشگاه اراک طی پروژه تحقیقاتی مشترک معرفی مدل‌های جدید هرس برای افزایش گلدهی، میوه‌دهی و بلوغ انبه ارائه کرده است.

این پروژه تحقیقاتی مشترک میان دانشگاه فلوریدا در آمریکا، مرکز تحقیقات و صنایع داروین در استرالیا و دانشگاه اراک به انجام رسیده و در نهایت بهترین زمان و بهترین نوع هرس انتخاب شد که باغداران انبه می‌توانند برای افزایش عملکرد باغات خود آنرا بکار ببرند.

نتایج مطالعه حاضر در یک مجله معتبر JCR-Q1 به نام Scientia Horticulturae چاپ رسیده است.

انبه مخصوص مناطق گرمسیری و نیمه‌گرمسیری مانند شهرستان‌های میناب و سرباز بوده و در عرض‌های جغرافیایی 25 درجه کشت می‌شود. میانگین دمای مطلوب برای رشد این گیاه 27-24 و حداقل دما برای رشد آن 12.5 است. این گیاه به خشکی مقاوم بوده و غرقابی موقتی را تحمل می‌کند. انبه به اقلیم‌های عاری از سرما نیاز دارند و دما نباید به کمتر از 15 درجه سانتی گراد نزول پیدا کند، چون در این شرایط تخمک گل از بین می‌رود و میوه به صورت پارتنوکارپ بوجود می‌آید، همچنین دما نقش مهمی در گلدهی انبه داشته و به ازای هر درجه افزایش دما، گلدهی چهار روز به تاخیر می‌افتد. توزیع بارندگی برای گلدهی و تشکیل میوه آن از اهمیت بالایی برخوردار بوده و وجود یک دوره خشکی قبل از گلدهی باعث تحریک گل‌انگیزی آن شده و برای تکامل میوه به هوای گرم و خشک نیاز دارد. هرس نقش مهمی در افزایش عملکرد این گیاه دارد.

ایسنا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار ویژه

اخبار

این پایگاه اطلاع رسانی به کارگروه کشاورزی ستاد توسعه زیست فناوری تعلق دارد.