زیست فناوری کشاورزی

مرکز جامع اطلاع رسانی

مجوز استفاده از پروتئین حشرات در خوراک طیور تولیدی اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا در قوانین و مقررات جدید خود، از انتهای سال ۲۰۲۰ اجازه مصرف خوراک ‌حشرات به عنوان خوراک طیور را صادر کرد.

استفاده از حشرات برای تامین بخشی از نیاز پروتئین خوراک طیور ضمن اینکه باعث حفظ بیشتر منابع محیط زیست شده و به شرکت های خوراک دام کمک می‌کند تا کارآمدتر شوند و از منابع جدید پروتئینی استفاده نمایند.

افزایش تقاضا برای منابع پروتئینی گیاهی بر صنعت طیور فشار می‌آورد تا منابع پروتئینی دیگری را جایگزین نمایند و همچنین نگرانی‌های محیطی در مورد تولید انبوه کود مرغی سبب می‌شود صنعت مرغداری درباره سیستم های پرورشی سالمتر مطالعه بیشتری کند.

مطالعات زیادی در مورد استفاده از پودر حشرات به عنوان یک منبع پروتئینی جایگزینی برای خوراک جوجه های گوشتی انجام شده است و نتایج حاصله قابل قبول است.

حشرات نه تنها یک خوراک عالی هستند بلکه برای کره زمین نیز مفید هستند. با استفاده از حشرات به عنوان خوراک ، می توان در تولید خوراک از ۵۰٪ انتشار گاز CO2 جلوگیری کرد.

ویژگی‌های مطلوب در انتخاب گونه‌های پیشنهادی حشرات که توسط FAO کاندیدای جایگزینی هستند نشان داد که تولید انبوه این حشرات به بهبود ضریب تبدیل غذایی و توانایی تغییر ضایعات آلی حاصله از فارم‌های طیور کمک می‌کند همچنین در اثر استفاده از این لارو ها گونه های مختلف پشه‌های سرباز سیاه و پشه خانگی نیز کنترل می‌شوند.

اگنا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار ویژه

اخبار

این پایگاه اطلاع رسانی به کارگروه کشاورزی ستاد توسعه زیست فناوری تعلق دارد.