زیست فناوری کشاورزی

مرکز جامع اطلاع رسانی

برگزاری مراسم نکوداشت پروفسور بهمن یزدی‌ صمدی، چهره ماندگار علم ژنتیک و اصلاح نباتات

مراسم نکوداشت پروفسور بهمن یزدی‌صمدی ، برندۀ جایزۀ نخبگی «علامه طباطبایی» و چهره ماندگار علم ژنتیک و اصلاح نباتات به همت بنیاد نخبگان البرز و همزمان با هفته پژوهش در کرج برگزار می‌شود.

به گزارش دیده بان علم ایران این مراسم در راستای تکریم و نکوداشت مفاخر بومی و به منظور الگوسازی از آنان برای مستعدان‌برتر برگزار خواهد شد.

پروفسور بهمن یزدی صمدی در سال ۱۳۱۶ در شهر قصر شیرین متولد شد. تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در قصرشیرین و كرمانشاه گذراند و در ســال ۱۳۳۶ وارد دانشکده کشاورزی دانشگاه تهران و در سال ۱۳۴۰ با احراز رتبه اول موفق به دریافت درجه فوق لیسانس در رشته زراعت شد .

دکتر یزدی صمدی در دوران خدمت خود در دانشگاه تهران تعداد ۱۴ طرح تحقیقاتی ، ۸۰ طرح ملی و ۶ طرح منطقه ای را اجرا کرده است .

چهره ماندگار  سال ۱۳۸۰، برندۀ جایزۀ ملی علامه طباطبایی ۱۳۹۳، دریافت لوح و نشان درجه یکسال ۹۰  ریاست‌جمهوری ، رئیس دانشگاه تهران از سال ۱۳۶۲ تا ۱۳۶۴ تنها بخشی از کارنامۀ  وی است.

چاپ بیش از ۱۰۸ مقاله علمی و پژوهشی داخلی و بیش از ۴۵ مقاله علمی و پژوهشی بین‌المللی، تألیف ۱۰ کتاب تخصصی و چندین اختراع در صنعت زراعت خاصه گندم، از دیگر فعالیت‌های استاد یزدی‌صمدی است.

 

منبع خبر

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار ویژه

اخبار

این پایگاه اطلاع رسانی به کارگروه کشاورزی ستاد توسعه زیست فناوری تعلق دارد.