زیست فناوری کشاورزی

مرکز جامع اطلاع رسانی

شرکت Bayer نخستین پیاز بدون اشک و شیرین به نام Sunions را در آمریکا پرورش داده است. قرار است این محصول در آینده به بازارهایی مخصوص ارسال شود.

به گفته تولیدکننده Sunions از لحاظ ژنتیکی مهندسی نشده و تراریخته یا اصلاح ژنتیکی شده نیست. همین امر باعث شده فرآیند اصلاح ژنتیکی سنتی آن در یک پروژه هیبرید کردن پیازهای مختلف بیش از ۳۰ سال به طول انجامد. 
این درحالی است که آشپزها مدتهاست از اشک ریختن هنگام خرد کردن پیاز گله دارند. این مشکل چنان فراگیر است که سوال چگونه بدون اشک ریختن پیاز خرد کنم؟ بیش از ۱.۱ میلیون پاسخ در گوگل دارد و تعداد ویدئوهای مربوط به این سوال در یوتیوب بیش از ۶ میلیون بازدید داشته‌اند.

دلیل اشک ریختن آن است که پیاز حاوی ترکیبات متلاطمی است که پس از بریدن آن با آب طبیعی چشم انسان واکنش نشان داده و اسید سولفوریک ایجاد می‌کنند. به همین دلیل چشم انسان اشک تولید می‌کند تا این مشکل را برطرف کند.

در همین راستا Bayer محصول Sunions را تولید کرده که برخلاف پیازهای معمولی پس از انبار شدن ترکیبات متلاطم آن افزایش نمی‌یابد. 

بلکه این ترکیبات در پیاز مذکور کاهش می‌یابد بنابر این تاثیر اشک ریختن پس از خرد کردن نیز از بین می‌رود. آزمایش‌های Sunions نیز بدون اشک بودن این پیاز را تأیید کرده‌اند. علاوه بر آن که این پیاز بدون اشک است بلکه طعم شیرین‌تری نیز دارد و به همین دلیل حتی می‌توان آن را خام خورد!

 

منبع خبر

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار ویژه

اخبار

این پایگاه اطلاع رسانی به کارگروه کشاورزی ستاد توسعه زیست فناوری تعلق دارد.