زیست فناوری کشاورزی

مرکز جامع اطلاع رسانی

حمایت سامانه جامع اولویت‌های پژوهشی

ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی از سامانه‌ی جامع اولویت‌های پژوهشی کشور حمایت به عمل می‌آورد.

در راستای راه‌اندازی سامانه جامع اولویت‌های پژوهشی کشور که به‌منظور جهت‌دهی پژوهش‌های دانشگاهی و  نیازهای دستگاه‌های اجرایی کشور و همچنین کمک به شرکت‌های دانش‌بنیان، راه‌اندازی شده است،  ستاد فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی در نظر دارد تا با حمایت  از این سامانه دستاوردهای موجود در این سامانه را  به‌رایگان در اختیار شرکت‌های فعال در حوزه ICT  قرار دهد.


بر همین اساس، شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه ICT می‌توانند نیازمندی‌های فناورانه خود را به‌منظور توسعه محصولات دانش‌بنیان در قالب اولویت پژوهشی یا طرح پژوهشی در این سامانه به‌صورت رایگان اطلاع‌رسانی کنند.

این شرکت‌ها می‌توانند به کمک ظرفیت ایجادشده توسط این سامانه از ظرفیت جامعه‌ دانشگاهی در راستای توسعه‌ی محصولات دانش‌بنیان خود بهره‌مند شوند.
همچنین در این سامانه امکان مشاهده آزاد و رایگان تمام اولویت‌های پژوهشی دستگاه‌های اجرائی کشور (حدود ۳۵ هزار عنوان اولویت پژوهشی از ۶۰۰ دستگاه) و برخی از شرکت‌های دانش‌بنیان کشور در همه رشته‌های دانشگاهی از یک پنجره واحد و باقابلیت انواع مختلفی از جستجوها از سال ۱۳۹۲-۱۳۹۶ فراهم‌ شده  است.


از سوی دیگر پژوهشگران و محققان می‌توانند با تعریف پایان‌نامه‌های خود در راستای اولویت‌های پژوهشی دستگاه‌های کشور و یا شرکت‌های دانش‌بنیان، از مزیت‌های مختلف آن همچون حمایت مالی، کسر خدمت سربازی و قرار گرفتن در فهرست اولویت‌های استخدامی شرکت‌های دانش‌بنیان کشور استفاده کنند. فارغ‌التحصیلان نیز می‌توانند طرح‎های پژوهشی دستگاه‌های کشور و شرکت‌های دانش‌بنیان را جستجو کرده و برای انجام آن اقدام کنند.
در این سامانه قابلیتی تحت عنوان ماژول «به من اطلاع بده» پیش‌بینی‌شده است که محققان می‌توانند به کمک آن با تعریف برخی از کلیدواژه‌ها در صورت تعریف اولویت پژوهشی و یا طرح پژوهشی جدید توسط یک دستگاه دولتی‌ و یا یک شرکت دانش‌بنیان  در زمینه موردعلاقه‌شان، از آن مطلع شوند.


بر اساس این گزارش، شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند با استفاده از این سامانه از طرح‌های پژوهشی دستگاه‌های دولتی آگاه شده و برای اخذ پروژه‌های تحقیقاتی از دستگاه‌های دولتی اقدام کنند.

دیده بان علم ایران

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار ویژه

اخبار

این پایگاه اطلاع رسانی به کارگروه کشاورزی ستاد توسعه زیست فناوری تعلق دارد.