زیست فناوری کشاورزی

مرکز جامع اطلاع رسانی

تعیین اولویت های مرحله بعدی برکسیت توسط اتحادیه های دام و محصولات کشاورزی بریتانیا

چهار اتحادیه پرورش دهنده دام و تولیدکنندگان محصولات کشاورزی انگلستان مجموعه ای از اولویت ها را برای دستیابی به بهترین نتیجه Brexit (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) مطرح کردند.

بارکلای بل رئیس اتحادیه پرورش دهندگان اولستر،  مینت باترز رئیس اتحادیه پرورش دهندگان ملی، آندرو مککورنیک رئیس اتحادیه پرورش دهندگان اسکاتلند و جان دیویس رئیس پرورش دهندگان سیمرو، از دولت بریتانیا درخواست کردند تا از پرورش دهندگان و غذای ارزان، ایمن و با کیفیت بالایی که آن ها تولید می کنند، حمایت کند.

این بیانیه زمانی اعلام شد که بریتانیا به سمت مرحله بعدی مذاکرات Brexit، پس از  قطع ارتباط با اتحادیه اروپا حرکت می کرد.

روسای  اتحادیه پرورش دهندگان بریتانیا گفتند: «اگر Brexit به خوبی مدیریت شود، می تواند انقلابی در پرورش به وجود بیاورد. Brexit به پرورش دهندگان بریتانیایی کمک می کند تا موادغذایی با کیفیت بالا، ایمن و ارزان برای همه مصرف کنندگان این کشور تولید کنند. بخش پرورش و موادغذایی ما بهترین استانداردهای ایمنی غذا، رفاه حیوانات و قابلیت گسترس در جهان را دارد. Brexit باید این استانداردها را تجلیل کند و توافقات جدید تجاری نباید آن را محدود کند.

در کنار تولید موادغذایی، پرورش دهندگان بریتانیایی، ۷۰ درصد از زمین های این کشور را اداره می کنند. تلاش های ما برای مدیریت محیط زیست حائز اهمیت است. خاک های سالم، آب پاک، حیات وحش پر جنب و جوش و چشم انداز مدیریت شده، نتیجه برنامه ریزی تولید غذای پایدار است.

Brexit قصد دارد تغییر اساسی در بخش ما داشته باشد. بخشی که بیش از ۴۰ سال تحت قوانین محیطی و پرورش اروپایی بوده است. در حالی که ما اتحادیه را به لحاظ سیاسی ترک می کنیم، باید دسترسی مستمر به بازارهای اروپایی را حفظ کنیم.

دولت های سراسر بریتانیا، کنترل سیاست های پرورش را در دست گرفته اند. وزرای پرورش در هر چهار منطقه باید مانند اتحادیه پرورش بریتانیا، با هم همکاری کنند. ما خواستار تغییرات سیاستی عادلانه برای همه مزارع، صرف نظر از اندازه یا سیستم، و زمان کافی برای تعدیل کسب و کارهای پرورش هستیم. علاوه بر این، قانون بهتر با حمایت و ارتقا استانداردهای پرورش بریتانیا از بازار این کشور در برابر تحریف های رقابتی حفاظت می کند.

جایگزین کردن اقدامات سیاست پرورش داخلی به تنهایی کافی نیست. ما به یک رویکرد جامع از جمله ارائه معاملات تجاری منصفانه، دسترسی متداوم به کار و استفاده بهتر از فناوری جدید که به همه قسمت های حکومت در سرتاسر بریتانیا کمک می کند، نیاز داریم. مخصوصا، پرورش دهندگان باید در زنجیره تامین با دیگر شرکای خود برابر باشند. آرزوی ما زنجیره تامینی است که برای همه منصفانه و برابر است.»

اگنا

منبع خبر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار ویژه

اخبار

این پایگاه اطلاع رسانی به کارگروه کشاورزی ستاد توسعه زیست فناوری تعلق دارد.