زیست فناوری کشاورزی

مرکز جامع اطلاع رسانی

کشت بافت خاوران

 

نام شرکت دانش بنیان: کشت بافت خاوران

حوزه فعالیت: کشت بافت

محصولات: تولید و تکثیر نهال عناب از طریق کشت بافت، ساکولنت و کاکتوس

شماره تماس: 09153625176

آدرس: بیرجند، خیابان ایت الله مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، ساختمان پارک علم و فناوری خراسان جنوبی

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید و این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

وبسایت: http://kb-khavaran.ir/

 

شرکت دانش بنیان کشت بافت خاوران در حال حاظر با کشت بافت گیاه عناب نمونه فعالیت خود ادامه می دهد اما در آینده با بهینه سازی پروتکل گیاهان گیلاس و گلابی تنوع محصولات را بالا خواهد برد.همچنین این شرکت در تلاش است با بهینه سازی کشت بافت دیگر گیاهان مثل:اُرس،پالونیا،گل محمدی،پسته و عناب بومی،پیشگام در تولید و تکثیر و یکنواخت سازی باشد.

در مجاورت آزمایشگاه کشت بافت مجتمع کشت بافت خاوران و در موقعیتی ویژه گلخانه های تخصصی مجتمع برای تولید انبوه و سازگاری گیاهچه‌های کشت بافتی قرار گرفته است. شرکت کشت بافت خاوران، اقدام با تولید انواع نهال های کشت بافتی و سپس سازگاری و انتقال آن به نهالستان مجموعه ایی کامل و پیشرفته را در تولید گیاهان گشت بافتی راه اندازی کرده است. این مجموعه با داشتن واحدهای تحقیق و آزمایشگاهی و همچنین تولیدی در گلخانه برای تولید گیاهچه های کشت بافتی مختلف بخصوص واریته‌های داخلی و خارجی عناب، ارزش اقتصادی و علمی فراوانی را به منطقه بخشیده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار ویژه

اخبار

این پایگاه اطلاع رسانی به کارگروه کشاورزی ستاد توسعه زیست فناوری تعلق دارد.