زیست فناوری کشاورزی

مرکز جامع اطلاع رسانی

پس از دو دهه مصرف؛ اثبات مجدد سودمندی ذرت تراریخته

در مورد موجودات اصلاح شده ژنتیکی (GMOs) اطلاعات نادرست  زیادی وجود دارد. از نامهای "Frankenfoods" تا  شک و تردید های عمومی، انواعی از واکنشهای تعصب آمیز نسبت به این موجودات وجود دارد، حتی با اینکه ما  به عنوان یک گونه غذاهایمان را برای حدود 10000 سال  به طور ژنتیکی اصلاح کرده ایم.

 شاید بعضی از این بی اعتمادی با ظهور یک متا آنالیز جدید که نشان داده  ذرت تراریخته یا اصلاح ژنتیکی شده نوین  میزان محصول ذرت را افزایش می دهد و مزایای سلامتی قابل توجهی را به همراه می آورد، بتواند ازبین برود.
تجزیه و تحلیل، محدود به مطالعات انجام شده در ایالات متحده آمریکا و کانادا نیست و نشان داده که ارقام ذرت  تراریخته در مقایسه با گونه های غیر تراریخته، میزان تولید محصولات کشاورزی را به میزان 5.6 تا 24.5 درصد افزایش داده است. آنها همچنین دریافتند که محصولات ذرت تراریخته به میزان قابل توجهی مایکوتوکسین کمتری (به میزان 36.5 درصد کمتر، بسته به نوع غیر تراریخته)  دارند.
برخی معتقدند که تراریخته ها در ایالات متحده و کانادا تولید محصول را افزایش نداده و می تواند سلامت انسان را تهدید کند. این تجزیه و تحلیل گسترده عکس این نظریه را نشان داد.

برای این مطالعه که در مجله Scientific Reports منتشر شده است، یک گروه از محققان ایتالیایی بیش از 6000 مطالعۀ مربوط به 21 سال گذشته را مورد مطالعه قرار دادند، آنچه که به عنوان یک متاآنالیز شناخته می شد. این نوع مطالعه به محققان اجازه می دهد تا نتیجه گیری هایی گسترده تر و قوی تر از آنچه می تواند از یک مطالعه واحد به دست آید، داشته باشند.

اصلاح اطلاعات غلط
به دلیل وجود بسیاری از دلایل عمدتاً غیر علمی، نگرانی جدی در مورد اثرات محصولات تراریخته بر سلامت انسان ها وجود داشته است. این تجزیه و تحلیل تأیید می کند که نه تنها GMO هیچ خطر خاصی برای سلامتی انسان ها  ندارد بلکه همچنین می تواند تاثیر مثبتی بر روی آن داشته باشد.
مایکوتوکسین ها، مواد شیمیایی تولید شده توسط قارچ ها، برای انسان و حیوانات هم  سمی و هم سرطانزا هستند.. درصد قابل توجهی از ذرت غیر تراریخته و ارگانیک حاوی مقادیر کمی از مایکوتوکسین ها هستند. این مواد شیمیایی اغلب با تمیز کردن در کشورهای در حال توسعه حذف می شوند، اما خطر هنوز هم وجود دارد.
ذرت تراریخته به میزان قابل توجهی مايکوتوکسین های بسیار کمتری دارد زیرا این گیاهان به نحوی  اصلاح شده اند تا آسیب های کمتری را بواسطه  حشرات  تجربه کنند. حشرات سیستم ایمنی گیاه را تضعیف می کنند و آن را برای گسترش قارچ ها  حساستر میکنند که میتواند تولید مایکوتوکسین ها را افزایش  دهد.
محققان در تجزیه و تحلیل خود اظهار داشتند که این مطالعه به ما امکان می دهد "نتیجه گیری های صریح داشته باشیم و هم چنین  کمک به افزایش اعتماد عمومی به مواد غذایی تولید شده با گیاهان اصلاح شده ژنتیکی میکند."
در حالی که احتمالاً همچنان سوال هایی در مورد محصولات تراریخته  در کشاورزی مطرح می شود ،  این تحلیل برخی از نگرانی های جدی را برطرف کرده است. علاوه بر این، این اطلاعات ممکن است کشاورزان و شرکت ها را متقاعد کند که مزایای بالقوه  برای سلامتی و سود مالی استفاده از ذرت اصلاح شده ژنتیکی را در نظر بگیرند.

ترجمه: فاطمه شجاعی

به سفارش مرکز جامع اطلاع رسانی زیست فناوری کشاورزی

کارگروه کشاورزی ستاد توسعه زیست فناوری

منبع

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار ویژه

اخبار

این پایگاه اطلاع رسانی به کارگروه کشاورزی ستاد توسعه زیست فناوری تعلق دارد.