زیست فناوری کشاورزی

مرکز جامع اطلاع رسانی

فراخوان حمایت از نوآوری‌های سبز

طرح‌های محققان در حوزه‌های کشاورزی و منابع طبیعی، علوم و علوم زیستی از سوی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حمایت می‌شوند.

براساس فراخوان صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران، پژوهشگران کشور از اول مرداد ماه سال جاری تا ۱۵ مهرماه برای ارسال طرح‌های خود فرصت دارند. این چهارمین فراخوانی است که در دومین سال انتشار فراخوان‌های سالیانه در این حوزه از سوی صندوق منتشر می‌شود.

۱۷ کارگروه تخصصی در صندوق فعال هستند که با انتشار سه فراخوان در سال حمایت از طرح‌های فناورانه حوزه‌های گوناگون پژوهشگران کشور را انجام می‌دهند. این اقدام صندوق گامی در راستای گسترش فعالیت‌های فناورانه است. علوم پایه، هنر و معماری، معارف و علوم اسلامی، تغییرات اقلیم و گرمایش جهانی، آلاینده‌های زیست محیطی، مطالعات علم و فناوری و کشاورزی و منابع طبیعی برخی از حوزه‌هایی هستند که این کارگروه‌ها در آنها فعالیت می‌کنند.

حال در این فراخوان حوزه‌های کشاورزی و منابع طبیعی، علوم و علوم زیستی مد نظر قرار گرفته است و پژوهشگران کشور برای ارسال طرح و دریافت حمایت می‌توانند به سایت صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مراجعه کنند.
در مجموع سه فراخوان قبلی برای کارگروه کشاورزی و منابع طبیعی و کارگروه علوم علوم زیستی ۷۰۴ طرح پژوهشی در سامانه کایپر صندوق ثبت شد که از این تعداد، ۱۸۷ طرح به تصویب کمیته تخصصی رسید و ۵۱۷ طرح توسط داوران در حال بررسی است.

همچنین در نخستین سال انتشار و در طی اعلام ۳ فراخوان برای کارگروه‌های کشاورزی و منابع طبیعی و نیز علوم و علوم زیستی، مجموعاً ۳۵۷ طرح پژوهشی، ۱۵۴ رساله دکتری و ۱۹۳ طرح‌های پسا دکتری در سامانه به ثبت رسید که ۲۷۱ طرح متعلق به بانوان پژوهشگر و ۴۳۳ طرح نیز به آقایان اختصاص دارد. همچنین از مجموع ۷۰۴ طرح پژوهشی ۴۰۲ طرح مربوط به کارگروه علوم و علوم زیستی بوده و۳۰۲ طرح نیز به کارگروه کشاورزی و منابع طبیعی است.

بر اساس اعلام معاونت علمی ریاست جمهوری، نخستین روز تیرماه نیز کارگروه‌های علوم پزشکی، ریاضی و فیزیک، علوم دامی و دامپزشکی و شیلات فراخوان حمایت طرح‌های پژوهشی حوزه‌های مد نظر را منتشر کردند و محققان برای ارسال طرح‌های خود تا ۱۵ شهریور ماه سال جاری فرصت دارند.

ایسنا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار ویژه

اخبار

این پایگاه اطلاع رسانی به کارگروه کشاورزی ستاد توسعه زیست فناوری تعلق دارد.