زیست فناوری کشاورزی

مرکز جامع اطلاع رسانی

دعوت از شرکت‌های دانش‌بنیان برای بومی‌سازی سموم و آفت‌کش‌ها

معاونت‌ علمی ‌و ‌فناوری ‌ریاست‌جمهوری با انتشار فراخوانی از شرکت‌های فناور و دانش بنیان دعوت کرد تا طرح‌های خود را در زمینه تولید و بومی‌سازی سموم و آفت‌کش‌ها ارائه دهند.

معاونت‌ علمی ‌و ‌فناوری ‌ریاست‌جمهوری، جهت تکمیل زنجیره تولید سموم و آفت کش‌ها فراخوانی را منتشر کرد که در آن از شرکت‌های داش‌بنیان و فناور، دعوت شد تا در زمینه تولید سموم و آفت‌کش، برای، عوامل خسارت‌زای مانند "کرم‌ساقه‌خوار برنج"، "علف‌های هرز نازک برگ و پهن برگ‌برنج"، "بیماری‌های گندم به ویژه، فوزاریوم و زنگ زرد" و "علف‌های هرز گندم خصوصاً یولاف و چچم،"طرح‌های خود را ارائه دهند.

ساقه‌خوار ذرت (سزامیا و اروپایی)، هلیوتیس محصولات زراعی مانند پنبه و نخود، کرم سیب، لکه سیاه سیب، کنه درختان میوه و خوشه خوار انگور از جمله دیگر آفت‌های هستند که شرکت‌های فعال در این حوزه می‌توانند طرح‌های مرتبط با آنها را ارائه کنند.

در این پروژه، به ویژه از تولید آفتکش‌های بیوشیمیایی و گیاه پایه وآفت‌کش‌های میکروبی حمایت می‌شود. همچنین شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور می‌توانند طرح‌های خود را در زمینه فرمون‌های اخلال در جفت‌یابی و جلب و شکار، عوامل ماکروارگانیسم کنترل کننده آفات گیاهی و تنظیم‌کننده های رشد گیاهی کم خطر و با خطر متوسط را به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ارسال کنند.

علاقه مندان تا 15 مرداد ماه سال جاری برای ارسال طرح‌های خود فرصت دارند.

ایسنا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار ویژه

اخبار

این پایگاه اطلاع رسانی به کارگروه کشاورزی ستاد توسعه زیست فناوری تعلق دارد.