زیست فناوری کشاورزی

مرکز جامع اطلاع رسانی

اعطای گرنت به مراکز دانشگاهی برای تبدیل ایده‌ به محصول فناورانه

اعطای کمک هزینه تحقیق و توسعه (گرنت) به تحقیقات دانشگاهی گامی برای سرعت دادن به مسیر تجاری‌سازی پژوهش‌های فناورانه است و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر این اساس از تحقیقات دانشگاهی منتخب، حمایت می‌کند.

اعطای کمک هزینه (گرنت) تحقیق و توسعه به مراکز تحقیقاتی و دانشگاه‌ها یکی از راهبردهایی است  که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق‌ها و موسسات همکار با این معاونت برای تجاری‌سازی پژوهش‌ها و ایده‌های فناورانه دنبال می‌کنند.

در همین راستا یک بسته خدمتی از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی ارائه می‌شود که به تحقیقات دانشگاهی گرنت اعطا می‌شود تا مسیر تبدیل ایده به محصولات فناورانه تسهیل شود. در این فرآیند شتاب‌دهنده دانش‌بنیان در کنار یک هسته‌پژوهشی قرار می‌گیرد و صندوق نوآوری و شکوفایی با همراهی یکی از از صندوق‌های همکار خود به تولید محصول از ایده کمک می‌کند.

پس از تولید نمونه اولیه، گروه محقق و هسته فناورانه می‌تواند با استفاده از خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی، تولید صنعتی و انبوه محصول را آغاز کند.

در این طرح شتاب‌دهنده حرفه‌ای می‌تواند در تعامل با مرکز دانشگاهی و فعالان فناور حوزه دانشگاه موجب شتابدهی بیشتر به روند تحقیق شود و فرآیند تبدیل ایده دانشگاهی به محصول فناورانه را سرعت بخشد.   

بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، از آنجایی‌که برخی شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در فضای کسب و کار از موضوعات آینده محور استقبال نمی‌کنند، شتاب‌دهنده‌های دانش‌بنیان می‌توانند در کنار هسته‌های پژوهشی قرار بگیرند و راهکاری برای رفع این مشکل باشند. علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت صندوق نوآوری و شکوفایی مراجعه کنند.

ایسنا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار ویژه

اخبار

این پایگاه اطلاع رسانی به کارگروه کشاورزی ستاد توسعه زیست فناوری تعلق دارد.