زیست فناوری کشاورزی

مرکز جامع اطلاع رسانی

معرفی ۳۹ بسته گسترش کارآفرینی حوزه گیاهان دارویی

از سوی ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری ۳۹ بسته کارآفرینی در حوزه گیاهان دارویی معرفی شد.

برای توسعه این فعالیت‌های کارآفرینی مبتنی بر صنعت گیاهان دارویی در ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی یک کارگروه تخصصی توسعه فناوری و کارآفرینی تشکیل شد و این کارگروه بر اساس راهبرد دوم سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی، برای سامان‌دهی نظام آموزش، پژوهش و توسعه فناوری و نوآوری درحوزه گیاهان دارویی و فرآورده‌های گیاهی، در زمینه حمایت از کارآفرینان این صنعت اقداماتی را در دستور کار قرار داده است.

بررسی طرح‌ها و پروژه‌های ارجاعی به ستاد، بحث و تبادل نظر پیرامون راهکارهای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های گیاهان دارویی و طب سنتی، بحث و بررسی پیرامون احکام پیشنهادی در حوزه صنعت گیاهان دارویی و طب سنتی برای برنامه ششم و همچنین بحث و بررسی پیرامون اولویت‌بندی در مزیت‌های اقتصادی و نسبی تولید در  استان‌ها، از جمله برنامه‌های این کارگروه است.

ارائه برنامه‌های پیشنهادی به ستاد در راستای رفع خلاهای قانونی و توسعه زیرساخت‌‏های اقتصاد دانش‌بنیان و مشارکت در تدوین برنامه عملیاتی سالیانه ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی برای اجرایی سازی سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی، از دیگر اهداف این کارگروه به شمار می‌رود.

بر اساس اعلام معاونت علمی، در این راستا ۳۹ بسته کارآفرینی و اولویت‌های حمایت در دو حوزه دامپزشکی و بذر در سایت این ستاد باگذاری شده است.

ایسنا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار ویژه

اخبار

این پایگاه اطلاع رسانی به کارگروه کشاورزی ستاد توسعه زیست فناوری تعلق دارد.